Swift

Meble dębowe. Dlaczego warto je mieć?

Dzisiejszy post nie będzie należał do obiektywnych. Będzie przepełniony naszymi osobistymi uwielbianiami i upodobaniami. A będziemy zachwycać się nad meblami z drewna dębowego.

Drewno dębowe sprawdza się idealnie przy produkcji mebli. Jest ono drewnem twardym, odpornym na ścieranie i bardzo wytrzymałym. Jego jedyna wadą jest podatność na kurczenie i paczenie się w warunkach zmiennej wilgotności.

Meble z drewna dębowego nie należą do najtańszych, jednak naszym zdaniem jest to inwestycja warta swojej ceny. Nie tylko ze względu na walory wizualne, ale także ze względy na wspomnianą wcześniej twardość i wytrzymałość.

Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.


Zaczniemy od jadalni i kuchni. Naszym zdaniem stół w jadalni musi być z drewna. Jest to zakup na lata i warto zainwestować w niego trochę więcej gotówki. Jak łatwo się domyśleć naszym faworytem jest stół dębowy.       


stół debowy
źródło: www.earlyoakspecialists.co.uk
         
stół debowy
źródło: http://www.antiquaireonline.com
meble dębowe
źródło:www.seart.pl
meble debowe
źródł: pogodnewnetrza.pl

stół debowy do jadalni
źródło: www.earlyoakspecialists.co.ukKolejnym pomieszczeniem, w którym warto mieć dębowy mebel jest sypialnia.


łóżko dębowe
źródło: www.seart.pl

łóżko dębowe
źródło: www.oakfurnitureweb.com

łóżko dębowe
źródło: www.discount-beds-direct.com

Jak widać, meble dębowe sprawdzą się zarówno we wnętrzach w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Ich wadą jest jednak dosyć wysoka cena. Za stół zapłacimy w granicach od 2000 do 10000zł, krzesło to koszt minimum 300zł, łóżko (rama) kosztować nas będzie minimum 1500zł.  
Czy warto? Naszym zdaniem warto inwestować w przedmioty, które przetrwają lata, a właśnie tak jest w przypadku mebli drewnianych.

Zapraszamy do dyskusji.

PROJEKT DOM :)    

ZOBACZ RÓWNIEŻ

0 komentarze