Swift

Budowa domu i weranda.

Ucz się, ucz... i nie miej czasu na nic. Tak w skrócie można opisać powód naszej nieobecności na blogu. Po drodze były oczywiście święta, ale ostatnie tygodnie zdominował kończący się semestr i pisanie pracy podyplomowej.

Na postanowienia noworoczne już trochę za późno - my zresztą nigdy takowych nie czynimy. Z początkiem roku, warto jednak uchylić rąbka tajemnicy związanej z przyszłością bloga.       

Nie będziemy ukrywać, że blog powstał z myślą o osobach planujących budowę domu, do których my również się zaliczamy. Stąd wiele postów powstaje także z myślą o budowie naszego domu. 
Na dzień dzisiejszy jest działka pod budowę. 
Niestety sytuacja jest dosyć skomplikowana (powiedzmy, że rodzinno-biurokratyczna), więc na razie cierpliwe czekamy. 

Oczekiwaniu oczywiście towarzyszy przegląd gotowych projektów domów. Jak na razie jeden projekt spełnia nasze wymagania pod względem rozmieszczenia pomieszczeń, ale o tym innym razem. Dziś skupimy się na koniecznym aspekcie naszego domu, czyli werandzie. 

Podejmując decyzję o budowie domu od razu stwierdziliśmy, że musi mieć werandę. Działka jest na wsi, na pagórku, z widokiem na las i pola, a także okoliczną górę. Tak więc duża weranda wydała nam się czymś oczywistym i jednocześnie upragnionym. 

We wczesnej fazie planowania wpadło nam w oko kilka pomysłów. Poniżej przedstawiamy nasze inspiracje. Nie tylko w kwestii werandy, ale także całego domu.

Naszym faworytem na dzień dzisiejszy jest weranda z poniższego projektu. Sam projekt nie jest tym, czego szukamy - nie to wnętrze i nie ten wygląd frontowy.


Nietrudno zauważyć, że nasze myśli krążą wokół domów rodem z amerykańskich przedmieść. Jest to jednak dopiero wstępny zamysł. 

Zainteresowanych tematem domów w stylu amerykańskim zapraszamy do zapoznania się z postami:

Domy w stylu amerykańskim z werandą. Porządna dawka inspiracji - domy małe i duże, klasyczne i nowoczesne.Jesteśmy ciekawi waszych opinii. 

POZDRAWIAMY 

PROJEKT DOM :)

  

źródło: domywstylu.pl, houzz.com, pinterest.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ

4 komentarze

 1. Piękne projekty ! i te werandy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona domami w stylu amerykańskim. Werandy powalają. Jesteśmy z M na etapie kupna działki i rozglądamy się za projektami. Macie może do polecenia projekty w stylu amerykańskim? Ten z "domy w stylu" oglądaliśmy i tylko weranda nam się podoba :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam również do gustu przypadła weranda w projekcie pracowni "domy w stylu". Jak dla mnie jest idealna i pewnie kiedyś właśnie taka przy naszym domu powstanie ;) Co do domów w stylu amerykańskim odsyłam do posta http://www.projekt-dom.com.pl/2015/03/domy-w-stylu-amerykanskim.html. Za jakiś czas postaram się przejrzeć projekty polskich pracowni i poszukać czegoś "amerykańskiego".

   Usuń
 3. Na takiego właśnie posta czekam- "amerykańskie" polskie projekty :)

  OdpowiedzUsuń